Warszawa – Miasto Feniks

Warszawa jest dziewiątą najbardziej zaludnioną stolicą w Europie (ok. 2 miliony mieszkańców) i największym oraz najszybciej rozwijającym się miastem w Polsce. Warszawa to miasto nowoczesne, ale jednocześnie bardzo przyjazne i otwarte.

Warszawa to miasto kontrastów, gdzie na każdym kroku historia miasta przeplata się z nowoczesną architekturą i wpływami kultury zachodniej. Turyści odwiedzający stolicę Polski są oczarowani zrekonstruowanymi zabytkowymi kamienicami usytuowanymi pomiędzy nowoczesnymi wieżowcami (Złota 44, Cosmopolitan Twarda czy Varso). Ponadto, Warszawa jest ważnym ośrodkiem kulturowym, naukowym, politycznym oraz coraz częściej gospodarczym.

Dzisiejszy układ urbanistyczny Warszawy ukształtował się: podczas odbudowy miasta po II wojnie światowej, w trakcie 40 lat reżimu komunistycznego oraz transformacji polityczno-gospodarczej po 1989 roku. Napływ kapitału zagranicznego, liczne inwestycje i przede wszystkim członkostwo Polski w Unii Europejskiej niewątpliwie uczyniło Warszawę globalną metropolią.

Najciekawsze miejsca w Warszawie: Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Pałac Kultury i Nauki oraz wiele innych!

Share This